Par sparģeli

Stādu izvēle

Stādu izvēle

Sparģeļu audzēšanas pieredze dažādās vietās ir atšķirīga, tādēļ īpaša uzmanība jāpievērš šķirnes izvēlei. Katrai šķirnei ir savas raksturīgas iezīmes.

 

Piemēram, Rambo ir spēcīga šķirne, kas labi piemērota gan mājsaimniecībām, gan plašākai audzēšanai. Ramires un Gijnlim ir galvenās šķirnes, kuru stādi tiek izmantoti sparģeļu komerciālai audzēšanai. Šo šķirņu sparģeļi ir agri novācami un ar lielu atdevi. Ramires ar vidēji resniem kātiem ir salīdzinoši jauna un daudzsološa šķirne, kamēr Gijnlim ar šauriem kātiem ir viena no populārākajām Ziemeļeiropā audzētajām sparģeļu šķirnēm.

 

Ramon ir salīdzinoši jauna šķirne ar vidēji resniem kātiem, tāpat arī Raffaelo, kam raksturīgi resnāki kāti un vēlāka raža. Abas šīs šķirnes ir lielisks papildinājums garākām ražas novākšanas sezonām.

 

Backlim ir šķirne ar zemāku ražu un sliktāku pumpuru kvalitāti kā citas šķirnes, bet joprojām pievilcīga dēļ  vizuālā izskata un garā izmantošanas ilguma.

 

Prima Verde šķirnes sparģeļi ir gaiši zaļi, plēkšņaini un ar saldāku garšu. Tos sauc arī par salātu sparģeļiem, jo var ēst svaigus, neapstrādātus. Raža ir agra un bagātīga.

 

Tāpat interesanti ir Burgundine sparģeļi, kas pirms pagatavošanas ir violetā krāsā. Šī šķirne ir īpaši piemērota ziemeļu klimatiskajiem apstākļiem.

Komentāri

  • Agnese2017.gada 25.novembrī

    Sveiki Vai jūs arī pārdodiet stādus? Vai ziniet kur Latvijā iegādājami sparģeļu stādi piemājas dārziņam?

  • Gatis2017.gada 13.jūlijā

    Labdien, kādā stādu tirgū iegādājos sparģeli ar nosaukumu Talleh. Vai Jums ir zināma šī šķirne? Internetā nevaru atrast aprakstus par tādu, Paldies.

Komentāri

Labprāt uzklausīsim un publicēsim.