Par sparģeli

Vēsture

Vēsture

Sparģeļiem kā pirmajiem pavasara vēstnešiem piemīt veselīguma aura. Senie grieķi sparģeļus izmantoja kā medicīniskus augus. Pagatavotas sparģeļu saknes tika izmantotas pret dažādām veselības problēmām – aknām, žultspūslim, nierēm un urīnpūslim. Tika uzskatīts, ka auga lapas un sēklas atvieglo zobu sāpes.

 

Šodien tiek runāts par nozīmīgajām sparģeļa antioksidanta īpašībām. Interese ir arī par sparģeļa šķiedru īpašībām, kas ietekmējot gremošanas sistēmu un palīdzot izsargāties no resnās zarnas vēža, kā arī ietekmējot holesterīna līmeni.

 

Sparģeļos esošā folijskābe ir īpaši svarīga grūtniecēm. Pēdējie pētījumi norāda, ka, lietojot folijskābi jau pirms grūtniecības, samazinās priekšlaicīgu dzemdību risks, savukārt tās lietošana pirmajā grūtniecības trimestrī nodrošina mazuļa veselīgu smadzeņu attīstību. Tāpat tiek pētīta arī sparģeļos esošās folijskābes ietekme, piemēram, lai palielinātu vīriešu auglības līmeni.  

 

Zaļais sparģelis ir lietderīgs, dažādos veidos izmantojams augs.

Komentāri

  • Kanye West

    Kanye West2018.gada 17.oktobrī

    Your such a faking hoe(I am a bot) LMAO

  • ieva2017.gada 16.jūlijā

    Labdien! Pie mājas mums aug sparģelis.....tas,domāju,kas pie vecmāmiņu mājām...Ir jau krietni uz gandrīz 1.70 cm,ja ne augstāks,ļoti biezs...Pavasaros taisu salātus,vāru sautējumus,bet nesen izlasīju ,ka izmanto arī ārstniecībā...Tad ir jautājums un nesaprašana vai varu vārīt smalko lapu tēju un vārīt sakņu tēju? Izlasīju,ka der pret epilepsiju... Kā varu zināt vai tas ir īstais sparģelis?. Ļoti priecāšos par atbildi! Ar cieņu-Ieva

Komentāri

Labprāt uzklausīsim un publicēsim.